Dárkový poukaz
Lymfodrenáž 2017-01-26T21:55:18+00:00

Relaxační centrum Savitar Litomyšl

Co je lymfodrenáž a jak funguje?

Lymfodrenáž má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Lymfatický systém totiž nemá svoji pumpu. Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí cíleného tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven.

rezervujte online

Lymfodrenáž Savitar Litomyšl

Více než jen celulitida

Tato metoda je přirozená a lékařsky zdůvodněná. Je nejen účelná, ale navíc velice příjemná a relaxační. Lymfodrenáž pomáhá nejen proti celulitidě. Odstranit celulitidu, ulevit oteklým nohám, zrychlit metabolické procesy v těle, vyplavit toxické látky. To vše dokáže lymfodrenáž. Chcete-li být s Vaším tělem zadobře, rozhodně vyzkoušejte naši Lymfodrenáž v Savitaru.

Lymfodrenáž Savitar

Kdo lymfodrenáž potřebuje?

Podle odborníků je lymfodrenáž vhodná jako preventivní opatření pro lidi vystavené dlouhému stání. Pomáhá také rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, turistice, sportu.  Užívá se jednak při léčbě otoků, ale také ke zlepšení stavu pokožky, ke zrychlení metabolických procesů, slouží k detoxikaci těla, ordinuje se i při rekonvalescenci po liposukcích, k prevenci vzniku křečových žil či celulitidy. Aby se dosáhlo nejlepších výsledků a efekt byl vidět, doporučuje se docházet na lymfodrenáž alespoň dvakrát v týdnu, minimálně však jednou týdně. Doporučený počet je deset návštěv. Poté by měla následovat jednou měsíčně udržovací kúra.

Lymfodrenáž Savitar

Pro koho lymfodrenáž není vhodná?

Existují ale i případy, kdy odborníci lymfodrenáž nedoporučují. Není vhodná pro osoby s implantáty, s těžší srdeční vadou, s velmi vysokým krevním tlakem a nedoporučuje se ani v těhotenství. Po prvních ošetřeních pocítíte výrazné uvolnění, dostavit se může i zvýšené vyměšování sliznic (nosní dutiny, střeva aj.), někdy zaznamenáte větší žízeň, zdravý pocit hladu a může se Vám zdát, že častěji zíváte.

Lymfodrenáž Savitar

Léčba celulitidy

Celulitida, tzv. pomerančová kůže, trápí většinu žen. Její hlavní příčinou je zanášení těla toxiny a škodlivými látkami a nedostatečná funkce lymfatického systému, který je hlavně odpovědný za odvod škodlivin z tkání. Často je na vině špatná životospráva a nedostatek pohybu. Lymfatický tok se tak zpomalí. Proto je při léčbě celulitidy důležité především aktivovat lymfu, aby rychleji proudila a odváděla z těla toxické látky.

Starým známým doporučením je tedy více se hýbat, upravit stravu, dbát na svůj pitný režim (0,5 l na každých 15 kg Vaší váhy) a naordinovat si lymfodrenáž.

Zapomenout byste neměla ani na speciální krémy. Když se podaří vše vhodně zkombinovat, vzhled pokožky postižené celulitidou se jistě zlepší.

V případě dotazů a nejasností nás neváhejte kontaktovat

Zajímá Vás ceník lymfodrenáže?

Přejít na ceník

Mohlo by Vás zajímat

Kneippovy koupele Savitar Litomyšl

Vodoléčba s využitím střídavého působení teplé a studené vody, která podporuje tkáňový metabolismus a prokrvení. Pohodlně se usaďte na lavici se dvěma vaničkami, kdy jedna z nich je naplněna studenou vodou a druhá teplou vodou. Celá procedura spočívá ve střídání nohou v teplé a studené vodě.

Zobrazit více